Znajdź wykonawcę

Zalety pianki Ultrapol RG 03/10

Izolacja domu wykonana pianką Ultrapol RG 03/10 przynosi wiele korzyści:

Po pierwsze: Pianka Ultrapol RG 03/10 wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością . Klei się do wszystkich rodzajów podłoża: betonu, desek, krokwi, membrany. ( Ma to wpływ na to, że budynek ocieplony pianką Ultrapol RG 03/10 jest szczelny akustycznie a przede wszystkim wiatr, który potrafi znaleźć najmniejszą szczelinę i w dużej mierze jest odpowiedzialny za wyziębianie pomieszczeń już nie jest groźny.) Budynek ocieplony pianką Ultrapol RG 03/10 jest wiatroszczelny i dźwiękoszczelny. Wiatr., który potrafi znaleźć najmniejszą szczelinę i w dużej mierze jest odpowiedzialny za wyziębienie pomieszczeń, przy takiej izolacji już nie jest groźny.

Po drugie: Układ katalityczny użyty w użyty w recepturze piany Ultrapol RG 03/10 pozwala aby piana już podczas jej nanoszenia rosła spokojnie i równo. Warstwy kładzione jedna na drugą przylegają do siebie ściśle. Ogranicza to do minimum powstawanie dziur i pustych przestrzeni. Ma to istotny wpływ na izolacyjność. Czym mniejsze komórki w pianie tym ruch konwekcyjny cząsteczek dwutlenku węgla i powietrza jest ograniczony do mniejszej przestrzeni. Utrudnia to przewodzenie ciepła, ma wpływ na wskaźnik lambda i skuteczność całej warstwy izolacyjnej.

Po trzecie: Różne rzeczy dzieją się podczas wieloletniej eksploatacji budynku: przeciekający dach czy zawiewający śnieg. Tu dobrym wyborem okazuje się pianka Ultrapol RG 03/10, którą wyróżnia bardzo niska chłonność wody. Pianka Ultrapol RG 03/10 położona na wodę może po niej pływać przez wiele tygodni nie wciągając kapilarnie wody do jej wnętrza. Jeżeli zapewnimy jej odpowiednie warunki pianka Ultrapol RG 03/10 nawet po zamoczeniu bardzo szybko wysycha, i co ważne, nie zmienia swojego kształtu i wymiarów. Mamy pewność, że po wyschnięciu pianka Ultrapol RG 03/10 dalej spełnia swoją funkcję.

Po czwarte: Użyte do produkcji piany Ultrapol RG 03/10 komponenty zostały starannie wyselekcjonowane pod względem zapachu i emisji lotnych związków. Wszystkie pochodzą od renomowanych europejskich producentów działających zgodnie z wytycznymi REACH. Pianka Ultrapol RG 03/10 podczas nanoszenia nie wydziela przykrego zapachu a zaizolowane pomieszczenie może być użytkowane po szybkim przewietrzeniu (już podczas nanoszenia nie śmierdzi a pomieszczenie może być użytkowane już zaraz po zaizolowaniu.)

Ostatni argument za wyborem pianki Ultrapol RG 03/10 ale jeden z najważniejszych jest jej odporność na ogień. Pianka Ultrapol RG 03/10 ma klasę palności E. Co to oznacza? Pianka pali się gdy przyłożone jest do niej źródło ognia, natomiast gaśnie w ciągu kilku chwil po jego odtawieniu.

Podsumowując, każda pianka niezależnie od jej producenta jest lepszą izolacją od tradycyjnie stosowanych. Oczywiście są istoty, które wręcz uwielbiają starą dobrą metodę ocieplania. Należą do nich także myszy i kuny drążące korytarze i wijące sobie w niej gniazda. Z nie do końca wyjaśnionych przyczyn istoty te nie gustują w poliuretanie i omijają poddasza ocieplone pianką 

Zadaj nam pytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o zadanie ich za pomocą formularza kontaktowego. Odpowiedź postaramy się wysłać w ciagu 24 godzin o otrzymanego zapytania.

logo Biuro Ultrapur
telefon kontaktowy
61 415 29 82

biuro@ultrapur.pl
Napisz w czym możemy pomóc
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Podaj kod z obrazka
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.